24.6.2022 Juhannus – Pauli Hanhiniemi & Ville Rauhala M.A.D.

Tervetuloa Hotelli Punkaharjuun viettämään Juhannusta! Koe maaginen yötön yö harjun kupeessa, kirkasvetisen Saimaan rannalla.

Kuvaaja: Veikko Pyykkö

***

Hotelli Punkaharjun juhannuksen juhlintaan lähdetään Pauli Hanhiniemen ja Ville Rauhalan tahdissa! Hanhiniemi-Rauhala M.A.D. on herrojen ”Melko Akustinen Duo”, joka soittaa poimintoja ensin mainitun lauluista Kolmannen naisen, Perunateatterin ja Hehkumonkin ohjelmistoista.

Hanhiniemi-Rauhala M.A.D. on esiintynyt muutaman vuoden ajan harvakseltaan ja ehkä siksi parivaljakon esiintymisessä on aistittavissa usein hilpeää seikkailuhenkeä. Akustisen kitaran ja kontrabasson yhteistyö kruunataan Melko Sointuvalla kaksiäänisellä laululla; ”Jätkillä on konsepti kunnossa!”

Pauli Hanhiniemi on suomalainen muusikko, säveltäjä ja sanoittaja. Hän tuli tunnetuksi Kolmas Nainen -yhtyeen laulusolistina. Myöhemmin hän toimi yhtyeessä Pauli Hanhiniemen Perunateatteri (1994–2004) sekä kansanmusiikkia soittavassa yhtyeessä Hehkumo. Hanhiniemi on tehnyt tekstejä myös muille yhtyeille ja artisteille. Hän sai Juha Vainio -sanoittajapalkinnon vuonna 2007.

Pauli Hanhiniemi (laulu, kitara)
Ville Rauhala (laulu, basso)

***

Aikataulu:
klo 18:00 Kolmen ruokalajin illallinen
klo 20:00 Maistelulautanen
n. klo 21 Konsertti

Liput:
89 €/hlö kolmen ruokalajin juhannusillallisen ja konsertin
59 €/hlö, sisältäen maistelulautasen ja konsertin